Home » Übersetzungen » Nie Zostań naukowcem!

Nie Zostań naukowcem!

Original: http://wuphys.wustl.edu/~katz/scientist.html
Copyright: Jonathan I. Katz

Jonathan I. Katz

Profesor fizyki

Washington University, St Louis, MO

[Moje nazwisko] @ wuphys.wustl.edu

Czy myślisz o zostaniu naukowcem? Czy chcesz, aby odkryć tajemnice natury, przeprowadzać eksperymenty lub przeprowadzenia obliczeń, aby dowiedzieć się jak działa świat? Zapomnij o tym!

Nauka jest zabawne i ekscytujące. Dreszcz odkrycie jest wyjątkowe. Jeśli jesteś inteligentny, ambitny i pracowity powinieneś główną w nauce jako student. Ale to jest tak daleko, jak powinien go zabrać. Po ukończeniu studiów, będziesz miał do czynienia z realnym światem. Oznacza to, że nie należy nawet rozważać będzie absolwent szkoły w nauce. Zrób coś innego zamiast: Akademia Medyczna, szkoła prawo, komputery lub inżynierii, czy coś innego, który przemawia do Ciebie.

Dlaczego jestem (mianowany profesor fizyki) próbują zniechęcać do wybrania kariery, który był udany dla mnie? Ponieważ czasy się zmieniły (otrzymałem stopień doktora w 1973 roku, a kadencja w 1976 roku). Amerykańska nauka nie daje już wystarczającą ścieżkę kariery. Jeśli pójdziesz do absolwentów szkoły w nauce to w oczekiwaniu na spędzenie żywotność robi badania naukowe, wykorzystując swoją pomysłowość i ciekawość do rozwiązywania ważnych i interesujących problemów. Prawie na pewno jest rozczarowany, prawdopodobnie, gdy jest zbyt późno, by wybrać inną karierę.

Amerykańskie uniwersytety trenować z grubsza dwa razy więcej Ph.Ds ile jest miejsc pracy dla nich. Kiedy coś lub ktoś jest przesyt na rynku, cena spada. W przypadku doktora naukowcy, obniżka ceny ma postać wiele lat spędził w “ posiadających wzór” pracy stopniem doktora. Stałych miejsc pracy nie płacą znacznie mniej niż kiedyś, ale zamiast uzyskania prawdziwą pracę w dwa lata po doktora (Jak typowy 25 lat temu) większość młodych naukowców spędzić pięć, dziesięć, lat lub więcej jako doktorów. Oni nie mają szans na stałe zatrudnienie i często musi uzyskać nową pozycję doktora habilitowanego i przenieść co dwa lata. Dla wielu poznać szczegóły skonsultować Sieć Młodych naukowców lub czytać konta w maju 2001 r. kwestię Washington Monthly.

Jako przykład, należy rozważyć dwa z głównych kandydatów do niedawnego wykładania Asystent w moim wydziale. Jednym z nich był 37, dziesięć lat z Graduate School (on nie dostał pracę). Głównym kandydatem, którego wszyscy myślą, że jest genialny, był 35, siedem lat z absolwentów szkoły. Dopiero wtedy został on zaproponował swoją pierwszą stałą pracę (nie jest to kadencja, tylko możliwość jej sześć lat później, a zejść z bieżni w poszukiwaniu nowej pracy co dwa lata). Najnowszym przykładem jest 39 lat stary kandydat na kolejny asystentem, on opublikował 35 prac. Natomiast lekarz zazwyczaj wchodzi prywatną praktykę w 29, prawnik w 25 i czyni partnera na 31, a informatykiem z dr ma bardzo dobrą pracę w 27 (informatyka i technika są nieliczne dziedziny, w których przemysłowy popyt sprawia, że rozsądne, aby uzyskać tytuł doktora). Każdy z inteligencji, ambicji i chęci ciężko pracować, aby odnieść sukces w nauce może również odnieść sukces w każdym z tych innych zawodów.

Typowe doktora habilitowanego pensje zaczynają się 27.000 dolarów rocznie w naukach biologicznych i około 35.000 dolarów w naukach fizycznych (absolwent stypendia studenckie są mniej niż pół te dane). Można utrzymać rodzinę od tego dochodu? Wystarczy dla młodej pary w małym mieszkaniu, choć wiem, jeden fizyk, którego żona zostawiła go, bo był zmęczony wielokrotnie porusza się z małą szansą rozstrzygania w dół. Kiedy jesteś w latach trzydziestych trzeba będzie więcej: dom w dobrej dzielnicy szkoły i wszystkich innych niezbędnych potrzeb zwykłej średniej życia klasy. Nauka jest zawód, a nie religijnym powołaniem, a nie uzasadnia przysięgę ubóstwa i celibat.

Oczywiście, nie musisz iść do nauki się wzbogacić. Więc nie chcesz iść do szkoły medycznej i prawo, nawet jeśli lekarz lub prawnik zarabia zwykle dwa do trzech razy więcej niż naukowca (jedno szczęście mieć dobry starszy poziomu pracy). Zrobiłem tego wyboru też. I stał się naukowcem, aby mieć swobodę pracy w sprawie problemów, które mnie interesują. Ale pewnie nie dostaniesz tej wolności. Jako podoktorskie będziesz pracować na cudzym idee, a mogą być traktowane jako technik, a nie jako niezależny współpracownik. Ostatecznie, prawdopodobnie będzie wyciśnięta z nauki w całości. Możesz uzyskać doskonałą pracę jako programista, ale dlaczego nie zrobić tego w 22, a nie stawiania z lat nędzy w naukowym rynku pracy w pierwszej kolejności? Im dłużej spędzić w nauce trudniej znajdziesz go opuścić, a mniej atrakcyjny będzie do potencjalnych pracodawców z innych dziedzin.

Być może jest tak utalentowany, że można pokonać podoktorskie pułapkę, niektóre uczelni (nie ma prawie żadnych przemysłowych miejsc pracy w naukach fizycznych) będzie tak wielkim wrażeniem z Tobą, że zostaniesz zatrudniony w pozycji stażu pracy dwa lata z absolwentów szkoły. Być może. Ale ogólne potanienie naukowej robociznę oznacza, że nawet najbardziej utalentowany pobyt na bieżni doktora na bardzo długi czas, wziąć pod uwagę kandydatów do pracy opisane powyżej. I wielu, którzy wydają się być bardzo utalentowany, z klasami i zaleceń do meczu, później okaże się, że konkurencja badań jest trudniejsze, a przynajmniej inaczej, i że muszą zmagać się z resztą.

Załóżmy, że nie ostatecznie uzyskać stałą pracę, być może zwyczajnych profesury. Walka o pracy zastępuje się obecnie walce o dotacji, i znowu tam jest ogromna ilość naukowców. Teraz możesz spędzić propozycje czasu na pisanie, a nie robi badań. Co gorsza, bo Twoje propozycje są oceniane przez konkurentów nie można wykonać swoją ciekawość, ale musi spędzić wysiłku i talentu na przewidywanie i odwróci krytykę, a nie na rozwiązywanie ważnych problemów naukowych. Nie są to samo: nie można umieścić swoje przeszłe sukcesy we wniosku, ponieważ są one zakończył pracę, a Twoje nowe pomysły, ale oryginalne i pomysłowe, wciąż niepotwierdzona. Jest to przysłowiowy że oryginalne pomysły są pocałunkiem śmierci dla projektu; ponieważ nie zostały jeszcze udowodnione do pracy (mimo wszystko, że jest to, co proponują zrobić) mogą one być, i będzie oceniane źle. Po osiągnięciu ziemi obiecanej, można zauważyć, że nie jest to, co chciał po wszystkim.

Co można zrobić? Pierwszą rzeczą dla każdej młodej osoby (co oznacza kogoś, kto nie ma stałej pracy w nauce), aby zrobić to prowadzić inną karierę. To oszczędzi Ci nędzę zawiedzionych oczekiwań. Młodzi Amerykanie generalnie obudziła się złych perspektyw i brak rozsądnej klasy średniej ścieżki kariery w nauce i opuszczając go. Jeśli nie masz jeszcze potem do nich dołączyć. Zostaw absolwenta szkoły z ludźmi z Indii i Chin, dla których perspektywy w domu są jeszcze gorsze. Znam więcej ludzi, których życie zostało zrujnowane przez uzyskanie doktoratu w fizyce niż narkotyki.

Jeśli jesteś w stanie przywództwa w nauce, należy spróbować przekonać agencje finansujące trenować mniej Ph.Ds Glut naukowców jest całkowicie konsekwencją polityki finansowania (prawie wszystkie absolwent edukacja jest opłacana przez federalnych dotacji). Agencje finansujące są lamentując niedobór młodych ludzi zainteresowanych nauką, kiedy sami spowodowało, że ten niedostatek niszcząc nauki jako kariery. Mogą one odwrócić tę sytuację poprzez dopasowanie liczby przeszkolonych do popytu, ale nie chcą zrobić, a nawet w celu omówienia problemu poważnie (przez wiele lat NSF propagowane nieuczciwego przewidywanie braku nadchodzącym naukowców, a większość agencji finansujących nadal działać tak, jak gdyby to była prawda). Powoduje to, że najlepsi młodzi ludzie, którzy powinni przejść do nauki, rozsądnie odmówić to zrobić, a absolwenci szkoły są pełne słabych amerykańskich studentów i obcokrajowców zwabiony amerykańskiej wizy studenckiej.

Hinterlasse eine Nachricht

Deine E-Mail Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind markiert. *

*

Du kannst folgende HTML-Tags benutzen: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>